Ilmainen toimitus yli 100€ ostoksiin pakettina Suomi, Ruotsi ja Tanska.

Valuutta: EUR

Riiminka Julia pellavamekko, vaaleansininen

Myyty loppuun

Riiminka

Riiminka Julia pellavamekko, vaaleansininen

Hinta
159,00 €
Saatavuus
Lisää ostoskoriin

Malli:

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Lisää ostoskoriin

Tuotekuvaus

Riiminka Julia-pellavamekko on elegantin suoralinjainen malli, vain loivasti helmaa kohti levenevä polveen ja vähän alle ulottuva kaunokainen.

Pituutta keventävät helman 15 cm pituiset halkiot. Juliassa on kaksi reilua taskua, niskassa pieni halkio ja neppari. Lyhyet hihat, joissa kapeat käänökset.

Vaatteet
mekot
Koko
XS
S
M
L
XL
3XL
Väri
sininen
vaaleansininen

Tarkka tuotekuvaus

Materiaali: 100% pellava

Pesuohje: hienopesu 40 astetta, kahden pisteen silitys, ei valkaisua, ei rumpukuivausta- Pese nurinpäin käännettynä ja kuosittele kuivumaan laittaessa.

Koot: XS-3XL

Valmistettu Suomessa

Riiminka Design

Mekon mitat (cm):

XS

S

MLXLXXL3XL
Rinnnanympärys104108114121128136145
Vyötärönympärys102106,5113118124,5132140
Lantionympärys114120126132137143152
Pituus olka-helma98,599,5100,5101,5103105107
Helmanympärys117123128135141149157
Hihan pituus21,52222,52323,52424,5


Toimituskulut

Posti Postipaketti Suomi
0,00 €
Posti Postipaketti automaattiin tai noutopisteeseen. Koodi seurantaa varten.
Posti Kotipaketti
22,32 €
Posti Kotipaketti. Toimitetaan kotiin. Koodi seurantaa varten.
Matkahuolto Lähellä-paketti
0,00 €
Matkahuolto Lähellä-paketti. Kaikista Matkahuollon palvelupisteistä noudettavat paketit. Seurantakoodi.
Matkahuolto Kotijakelu
20,50 €
Kotiintoimitusaika sovitaan vastaanottajan kanssa, toimitukset myös iltaisin ja viikonloppuisin. Palvelu joustaa vastaanottajan tarpeen mukaan, myös jättö ilman kuittausta kotiovelle. Turvallinen luovutus ilman fyysistä kontaktia.
Nouto RIIMINKA & Aleksiina Design -Aleksis Kiven katu 15 TAMPERE
0,00 €
Voit noutaa tilaamasi tuotteet suoraan RIIMINKA & Aleksiina Design -putiikilta, Aleksis Kiven katu 15, 33200 Tampere. Kun tuote on valmis noudettavaksi, ilmoitamme siitä sinulle.
Nouto RIIMINKA & Aleksiina Design -Hämeenpuisto 31 TAMPERE
0,00 €
Voit noutaa tilaamasi tuotteet suoraan RIIMINKA & Aleksiina Design -putiikilta, osoitteesta Hämeenpuisto 31, 33200Tamperers. Kun tuote on valmis noudettavaksi, ilmoitamme siitä sinulle.

 

 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 

 

 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

 
 

Lahjakortti